Sporti tehti praeguse spordikeskuse koha peal Rakveres juba 19. sajandi lõpus, staadion avati Kastani puiesteel 1930. aasta mais.

Koos viimatiste staadioni renoveerimistöödega kerkis 2004. aastal selle kõrvale kaasaegne spordikompleks - kahe ja poole tuhande istekohaga, kõigile rahvusvahelistele nõuetele vastav spordihall koos kergejõustikumaneeži ja lisaruumidega.

2004. aastal loodi Rakvere linnale kuuluvate spordirajatiste haldamiseks  munitsipaalasutus Rakvere Spordikeskus, mis haldab täna kõiki Rakvere linna omanduses olevaid spordiobjekte - Spordihalli, linnastaadionit, kergejõustikumaneeži, Rahu halli, Võidu tänava kunstmurustaadionit, rahvaaia tennisestaadionit, linnaosade spordiplatse ja Palermo terviseradasid.

Rakverlastel ning linna külalistel on võimalik sportida lisaks linna poolt hallatavatele spordirajatistele ka veel linna ümber ja valdadesse ulatuvatel kergliiklusteedel, AQVA Spa ujulas ja uues AQVA tennisehallis  - soovija leiab kindlasti sobivaid võimalusi.

Rakvere jätkab spordirajatiste heas korras hoidmist ning arendab rajatiste võrku veelgi  - 2018.-l on kavas arenguhüpe jõulinnakute rajamisega.