Rakvere Linnavalitsus
Pressiteade
  5. jaanuar 2022

Tänavu kannab väge täis Rakvere uhkusega Euroopa Spordilinn 2022 tiitlit, mis omistati läinud aasta lõpus Euroopa Komisjoni partnerina tegutseva mittetulundusühingu ACES Europe (European Capitals and Cities of Sport Federation) poolt.

Rakvere Spordikeskuse direktor Ave Satsu sõnul otsustati lisaks konkursile esitatud mahukale ingliskeelsele taotlusele välja anda ka eestikeelne kokkuvõte kõikidele spordihuvilistele, millega saab alates tänasest tutvuda SIIN.

„Mul on suur rõõm tutvustada trükisooja väljaannet – „Rakvere – Euroopa Spordilinn”, mis tutvustab põhjalikult linna spordielu ja -taristut, meie sporditähti, spordi suurüritusi, investeeringuid ja arenguplaane, spordiedendustegevusi ja klubisid, vabatahtlike panust, linna ja spordiorganisatsioonide omavahelist koostööd, linlaste spordilembust jpm,” loetles Rakvere spordijuht.

Ave Satsu sõnul tuleb 2022. aasta Rakveres spordilinna tiitlile vääriliselt sportlik ja tegus. Plaanis on jätkata nii pikkade traditsioonidega üritustega kui ka üle-eestiliste ja rahvusvaheliste osalejatega suurüritustega. Samuti kaasatakse spordiedenduseks läbi kodanikualgatuse tegevuste erinevaid vanusegruppe ja liikumisaktiivsusega inimesi.

„Minu suurim soov ja eesmärk on, et Rakvere kui Euroopa Spordilinn pakuks aasta vältel nii kohalikele elanikele kui külalistele kaugemalt ja lähemalt põnevaid sündmusi, eneseületusi, liikumisrõõmu, head tervist ja palju positiivseid emotsioone nii spordist kui sporditegemisest!” ütles Ave Sats.

Trükitud väljaannet on alates 6. jaanuarist võimalik saada Rakvere Spordikeskusest ja linnavalitsuse turismiinfokeskusest.

 

Lisainfo:

Ave Sats
Rakvere Spordikeskuse direktor
512 1742